Zakupowa fala

Jeżeli jesteśmy entuzjastami gier i aplikacji mobilnych, bo np. nudzi nam się podczas czekania na pociąg lub nieciekawy wykład na uczelni się przedłuż, to powinniśmy skorzystać ze sklepu Samsung Apps. Wszyscy użytkownicy Samsunga Wave z pewnością powinni tam zajrzeć i zobaczyć co nam oferuje.

Samsung, jako kolejny producent telefonów komórkowych, dołączył do grona tych, którzy stworzyli własny system operacyjny dla wybranych produktów i postanowili nieco na tym zarobić. W związku z tym powstał sklep Samsung Apps, w którym znajdziemy sporo ciekawych aplikacji – zarówno płatnych, jak i darmowych – dedykowanych smart fonom wyposażonym w system bada. Obecnie niewiele modeli Samsunga ma możliwość korzystania z tego sklepu. Jednym z nich jest znany i lubiany Samsung Wave. Aby przekonać się o nieprzeciętnych możliwościach Wave’a, należy sięgnąć po przeznaczone dla niego aplikacje. Zasoby sklepu możemy przeglądać z poziomu telefonu, wybierając z menu aplikację o nazwie Samsung Apps. Sklep jest dostępny także z poziomu pecetowego pakietu Samsung Kies oraz na stronie internetowej producenta. Znajdziemy tam sporo ciekawych narzędzi oraz kier, które uprzyjemnią w znaczącym stopniu korzystanie z Wave’a.

Jak to się robi?

Pobieranie i instalowanie aplikacji jest dziecinnie proste. Wystarczy zainstalować rozbudowany pakiet narzędziowy Kies, który daje możliwość zakupu i instalacji aplikacji w smart fonie. Oprócz tego możemy przy jego użyciu także edytować zdjęcia, konwertować pliki wideo czy nagrywać płyty. Zarejestrować się w sklepie możemy na trzy sposoby: za pomocą telefonu, przez stronę WWW lub przy użyciu programu Kies. Zakupy w Samsung Apps wiążą się z posiadaniem i rejestracją karty kredytowej lub karty internetowej. Na stronie  można zakupić wirtualną kartę kredytową, z której możemy korzystać podczas zakupów przez Internet, a kosztuje ona tylko 1 złoty. W przeciągu kilku minut stajemy się posiadaczami takowej karty, która umożliwi nam korzystanie ze sklepu. Wystarczy ją doładować odpowiednią kwotą i gotowe. Po dokonaniu niezbędnych formalności można przystąpić do kupowania. Aby sprawdzić, czy dostaliśmy kupon, wchodzimy kolejno w zakładki moja strona > moje kupony i tam w prawym roku znajduje się przycisk: zarejestruj kupon, jednak ten krok pomijamy. Na głównej stronie widzimy Top najczęściej pobieranych aplikacji i są one podzielone na darmowe i odpłatne. ZW zakładce kategorie znajdziemy wszystkie dostępne aplikacje, które są podzielone według kategorii: Rozrywka, E-booki, Gry i tak dalej. Po kliknięciu na wybraną aplikację, pokazują się nam informacje dotyczące producenta, wersji aplikacji, rozmiar pliku do pobrania, daty wydania itp. Na końcu znajdują się pomocne opinie innych użytkowników – warto je przeczytać przed wydaniem kilku złotych. Kolejno mamy okna Zakupy i płatność. Otrzymujemy informacje o aplikacji którą chcemy kupić i decydujemy, czy chcemy ją posiąść. W przypadku pliku dostępnego bezpłatnie wyświetlana jest zakładka pobierz, a jej kliknięcie wystarczy do ściągnięcia programu.