KalkulatorSator

Profesjonalny i bardzo wygodny kalkulator. Program oblicza wartości z podawanych naraz całych wyrażeń arytmetycznych, z możliwością zdefiniowania trzech zmiennych. Oprócz systemu dziesiętnego, można też używać zapisu liczb w 3 innych systemach: dwójkowym, ósemkowym i szesnastkowym. A przy tym program ma możliwość wyświetlania wyniku w systemach (reprezentacjach liczb): 2 – 16, a ponadto potrafi bardzo śpiesznie sfaktoryzować liczby (rozłożyć na liczby pierwsze). W wyrażeniach arytmetycznych używać można bardzo kilka różnorakich standardowych funkcji matematycznych (przykładowo. sin, acos, tanh, ln, exp), a dodatkowo stałych.
Dostępne są również funkcje logiczne, na przykład.: AND, OR, NOT, operujące na liczbach 64-bitowych.
KalkulatorSator pozwala również obliczanie rekurencji!, na przykład.: Oblicz 1000 razy R:=R+sqrt(R) zaczynając od R=1.0.

Kluczową pozytywną właściwością programu jest to, że wyrażenie do obliczenia można wpisywać w całości do programu (na przykład. 2x+sin(5y)^3) i można je cały czas przerabiać, a oprócz tego obsługiwać w kolejnych obliczeniach.
W dodatku program zawiera kalkulator dat: umożliwia obliczanie liczby dni i godzin w gronie podanymi datami oraz dodatkowo datę, jaka będzie po upłynięciu podanej liczby dni od danej daty.

 

Producent: Artur Czekalski
Licencja: freeware
System: Windows

Pobierz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *